Değerli Dostlar,
Yaşam ve müzik bize izin verdi ve niyahetinde tam dört ay sonra tekrar buluşabildik. Müzikal olarak bu defa, önceki karşılaşmamızdan epey farklı bir şekilde sizleri selamlıyoruz. 20. yüzyıl sanatının en önemli isimlerinden Kurt Weill ve Bertolt Brecht’in ortak çalışması ve benim için “Üç Kuruşluk Opera (The Threepenny Opera)” müzikalinin en değerli parçası olan “Seeräuber Jenny (Korsan Jenny)” ile siz müzikseverlere farklı bir tat sunmak istedim.
Başarı, zihnimizdeki soyut kavramları ne kadar somutlaştırabilmemizle bağlantılıdır. Dolasıyla bu eserle ilgili hayal dünyamda dönenleri notalara ve haliyle gerçeğe aktarabilmenin huzurunu ve mutluluğunu yaşıyorum.
Sevgili Tolga, Ebru, Onur, Egemen, Baran, Mahmut, Gülce, Yaprak ve Baturay; bu gerçekliğe ulaşmamı sağladığınız için sizlere teşekkür etmek hissettiklerimin yanında çok hafif kalıyor.
Sevgili Müzikseverler,
Farklı dillere, kültürlere, zamanlara ve coğrafyalara müzik aracılığı ile seyahatlere çıkmak çok heyecan verici, öyle değil mi? O halde bir sonraki istasyonda görüşmek üzere,
Sağlıcakla…

Leave a Reply