(English Below)

Piyanist, besteci ve aranjör Baturay Yarkın’ın ilk solo piyano albümü Hope 23 Temmuz’da Ahenk Müzik etiketiyle tüm dijital platformlarda yerini aldı.

Baturay Yarkın, çoğunu pandemi döneminde bestelediği eserlerini Hope albümü çatısı altında topladı. Albümde yer alan ve pandemi döneminin zıtlıklarını yansıtan 2 beste Quarantine ve Calm, single olarak tüm dijital platformalarda yayınlandı. Hope albümü, karantina süresi boyunca yaşanılan belirsizlikleri, gerginlikleri, durgunluğu ve sakinliği; kısacası hayata dair tüm duyguları yansıtıyor. Bu yansıtılan birbirinden farklı duygular, müzikal zıtlıkların tek başına aktarılabildiği piyano enstrümanıyla yorumlandı. Modern armonik yaklaşımların ve aksak usullerin kullanıldığı albüm, umudun daima hissedilmesi gereken bir bilinç, farkındalık ve yaşam felsefesi olduğunu anlatmayı amaçlıyor.

Aynı zamanda İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Müzik Bölümü Caz Anasanat Dalı’nda Öğretim Görevlisi olan sanatçı, daha önce Yarkın Duo, Baturay Yarkın Trio ve TangEsta toplulukları ile 5 albüm yayınladı. Hope, sanatçının altıncı kişisel ve ilk solo piyano albümü olma özelliğini taşımaktadır.

Piyanist & Besteci: Baturay Yarkın

Yapım Şirketi: Ahenk Müzik

Stüdyo: Pür Recording Studio

Kayıt Tarihi: 07-08.01.2021

Yayın Tarihi: 23.07.2021

Mix-Mastering: Ozan Sarıer

Kapak Fotoğrafı: İrem Demir

Spotify & Apple Music’te dinle

———————————–

Dear Friends,

I want to inform you that my first solo piano album Hope is out now from Ahenk Müzik Label. You can listen to Hope on all digital platforms!

Hope consists of 10 new piano compositions; which give the uncertainties, tensions, stillness and calmness; in short all the feelings about life during this pandemic. These different emotions reflected were interpreted with the piano instrument, on which musical contrasts can be conveyed alone. This album, in which modern harmonic approaches and Turkish usuls, aims to explain that hope is a consciousness, awareness and philosophy of life that must always be felt.

My first solo piano and sixth personal album is with you 🙂 Hope you enjoy!

Pianist & Composer: Baturay Yarkın

Recording Label: Ahenk Müzik

Studio: Pür Recording Studio

Date of Recording: 07-08.01.2021

Date of Publishing: 23.07.2021

Mix-Mastering: Ozan Sarıer

Cover: İrem Demir

Listen to Hope on Spotify & Apple Music

Leave a Reply